Parki narodowe mapa ćwiczenia interaktywne

Pobierz

Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Mapa witryny.About this Quiz.. Od kilku lat wykorzystuję w mojej pracy tablicę interaktywną a od dwóch lat pracuję w tabletowej klasie.1.. Parki narodowe tworzy się głównie w celu zachowania różnorodności biologicznej.. Użytki ekologiczne.. Udostępnij Udostępnij wg Katarzyna14.. Polub.. PDF Materiały do wydruku.. (0-61) 898 23 00 STRAŻ PARKU 501 409 587 - komendant 507 874 045 - strażnikParki Narodowe.. Tym najstarszym europejskim parkiem narodowym jest szwedzki Sarek powołany 24 maja 1909 r. Obecnie na naszym kontynencie jest ponad 250 parków narodowych.. Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Na ich terenie występują rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki roślin, zwierząt i grzybów, a także wyjątkowe twory przyrody nieożywionej.Dziś, w ostatni dzień roku szkolnego 2013/2014, Technikum Leśne w Tucholi gościło Ministra Środowiska Macieja Grabowskiego.. Lasy, bagna i wydmy, na których masz szansę spotkać łosia, bobra czy rysia.. Służą zachowaniu różnorodności biologicznej, a także tworów przyrody nieożywionej, jak głazy, źródła i jaskinie.Białowieski Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, Tatrzański Park Narodowy, Kampinoski Park Narodowy, Bieszczadzki Park Narodowy.. Edytuj elementy .. W Polsce mamy 23 parki narodowe, które zajmują 1% powierzchni naszego kraju.Karkonosze to niezaprzeczalnie najbardziej widokowa część Sudetów..

Parki narodowe w Polsce .

Zostały wykonane w aplikacji learningapps.org Udostępniam je na licencji CC BY-NC-SA 3.0.. Polub.. Jeziora Polski Miasta na mapie Polski Mapa administracyjna PolskiOjcowski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy, Białowieski Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy, Bieszczadzki Park Narodowy.. Zgłoś problem Filmy instruktażowe i instrukcje .. Mapa witryny.Łamigłówki - PARKI NARODOWE Zapraszamy dzieci do poznawania parków narodowych - miejsc, które stanowią prawdziwą ostoję dla zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt.. Parki narodowe to obszary chronione o powierzchni powyżej 1000 ha, których przyroda jest unikalna.. Klikając w zdobyty park zostaniesz przeniesiony do opisy wycieczki z tego regionu !Parki Narodowe w Polsce.. O ochronę fauny i flory dba Kampinoski Park Narodowy, jednocześnie udostępniając turystom dziesiątki kilometrów szlaków pieszych i rowerowych.2.. W przypadku obiektów, które doczekały się .parki narodowe w Polsce ochrona przyrody w Polsce ochrona przyrody park krajobrazowy parki narodowe obszary chronione pomnik przyrody obszary Natura 2000 ochrona częściowa endemit użytek ekologiczny formy ochrony przyrody parki krajobrazowe ochrona ścisła park narodowy formy ochrony przyrody w Polsce zasady ..

Parki narodowe .

Ilustracje 3D umożliwiają wirtualny spacer po Biebrzańskim, Białowieskim i Słowińskim Parku Narodowym.. Mapa witryny.ochrony) przedstawiono na interaktywnej mapie Polski.. Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.Rozpoznaj nazwę parku narodowego.Mapa Parków Narodowych Polski Co prawda w niektórych Parkach byliśmy z żoną przy okazji zdobywania Korony Gór Polskich, jednak ten projekt zakłada zdobycie Parków z dziećmi.. Udostępnij Udostępnij wg Melania751.. Ochrona gatunkowa roślin, zwierząt i grzybów.. Polski Geografia.. Opinie naszych użytkowników.. Udostępnij Udostępnij wg Azi.. PDF Materiały do wydruku.. Materiał zawiera 2 ilustracje( fotografie) i 3 ćwiczenia interaktywne( zadania wielokrotnego wyboru oraz typu prawda - fałsz) z możliwością sprawdzenia poprawności odpowiedzi.Sprawdź ile wiesz o Parkach Narodowych w Polsce.. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 2004 r. obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe.Park narodowy tworzy się w celu zachowania .Zawiera pakiet interaktywnych map ćwiczeniowych oraz serię ćwiczeń, testów i quizów na temat różnych form ochrony przyrody w Polsce..

Następna strona Interaktywne ćwiczenia multimedialne.

Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Po drodze zobaczymy m.in. przepaści Śnieżnych Kotłów, kamieniste szczyty takie jak Wielki Szyszak .Mapa - ćwiczenia dla uczniów z zakresu geografii.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.d) projektowane parki narodowe - gdzie i dlaczego powinny powstać; e) interaktywny mini-atlas z zaznaczonymi parkami narodowymi, ich otulinami, parkami krajobrazowymi, rezerwatami biosfery MAB, obiektami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO; 2.Park Narodowy obejmuje północny i częściowo południowy fragment masywu Babiej Góry (najwyższego pasma w obrębie Beskidu Wysokiego w Karpatach Zachodnich), od Przełęczy Jałowieckiej (1017 m n.p.m.) do Przełęczy Krowianki (976 m n.p.m.), na długości ok. 10 km.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Obszary Natura 2000.. Pokaż wszystko.. Interaktywne ćwiczenia .Puszcza Kampinoska - jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców stolicy.. Polub.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Zespoły przyrodniczo-krajobrazowe.. Dzięki funkcjonalności kreatora map, czyli systemowi niezależnego, warstwowego wyświetlania elementów, użytkownik sam komponuje mapę ćwiczeniową korzystając z kilkudziesięciu możliwych .Nasza interaktywna mapa Ojcowskiego Parku Narodowego zawiera wiele przydatnych informacji na temat szlaków pieszych i rowerowych, atrakcji Ojcowa i okolic, jak i informacji o przystankach busów i autobusów MPK Kraków..

Mapa witryny.Parki narodowe.

Rozwiązując różnorodne łamigłówki, zadania matematyczne i językowe poznamy wiele ciekawostek na temat tych ciekawych przyrodniczo zakątków.W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies.. Wielkopolski Park Narodowy Jeziory 62-050 Mosina, tel.. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.Poniżej zamieszczam ćwiczenia interaktywne własnego autorstwa.. PDF Materiały do wydruku.. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej.. Nie rozumiem osób, które tworzą quiz i same nie wiedzą o czym.O tym,że Węgierski PN nie istnieje wole już nie wspominać, ale kolejny błąd w nazwie parku: nie ma parku KAMPINOWSKIEGO jest KAMPINOSKI.Park narodowy - jedna z form ochrony przyrody w Polsce.. Mapa interaktywna - KPK Otwórz Mapę w nowym pełnowymiarowym oknie .Film prezentujący parki narodowe i inne formy ochrony przyrody w Polsce.. Powierzchnia Parku wynosi 3392 ha, w tym 3198 ha stanowią lasy.Aktualna mapa turystyczna Wielkopolskiego Parku Narodowego Mapa turystyczna WPN.. Parki narodowe w Polsce Pogoda Kierunki świata Rzeki Polski i ich dopływy.. Ciekawe miejsca nie tylko zostały oznaczone na mapie, ale w miarę możliwości krótko opisane i wzbogacone zdjęciami.. Edytuj elementy .. Park narodowy jest to obszar chroniony o bardzo cennych walorach przyrodniczych, którego powierzchnia przekracza 1 tysiąc ha.. Pokaż wszystko.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Obszary chronionego krajobrazu.. Rezerwat przyrody.. Osadź .. Była to okazja, również dla pracowników Parku Narodowego "Bory Tucholskie", by spotkać się z Panem Ministrem.Europejski Dzień Parków Narodowych obchodzony jest w rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt