Gospodarka centralnie planowana angielski

Pobierz

Gospodarka planowa, zaprojektowany by podnieść poziom życia rozwiązywania ludzi.. WADY.. Decyzje ekonomiczne nierówności społecznych.. marzena1 (X) Aktywność KudoZ.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "GOSPODARKACH CENTRALNIE PLANOWANYCH" - polskiego-niemiecki oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.. Definicja Angielski: System gospodarczy, w którym decyzje gospodarcze są podejmowane przez państwo lub rząd, a nie przez interakcje między konsumentami a przedsiębiorstwami.Termin lub wyrażenie (polski): nakazowo-rozdzielcza.. Jak przetłumaczyć "gospodarka centralnie planowana" na angielski: centrally planned economy.. -Nieefektywny system motywacyjny (Zdominowany przez państwową własność czynników produkcji system funkcjonowania gospodarki nie skłaniał jednostek do angażowania własnego majątku w działalność gospodarczą, podobnie jak nie zachęcał kierownictw .Cechy gospodarki centralnie planowanej: dominuje państwowa własność środków produkcji państwo zarządza przedsiębiorstwami , ustala ceny, płace, limity i kontyngenty (brak konkurencji) cele gospodarcze są określone przez centralne planowanie główne decyzje dotyczące poziomu zużycia zasobów struktury produkcji , jej podziału i organizacji są określone przez organ centralny.na6 > Polski, Historia, Geografia, WOS, Angielski, ..

gospodarka nakazowo-rozdzielcza.

Z jednej strony chwaląc się, że jest jednym z większych kontrybutorów, w sposób bezpośredni i pośredni, podatków w USA - w wysokości 350 mld USD (trudno powiedzieć jak to zostało policzone).Gospodarka centralnie planowana (nakazowa): państwowa własność środków produkcjiGospodarka centralnie planowana - co to jest gospodarka centralnie planowana Gospodarka centralnie planowana jest przeciwieństwem gospodarki rynkowej praktycznie we wszystkich aspektach inaczej zwana gospodarka centralna.. -Nieracjonalna alokacja zasobów gospodarczych.. Objaśnienie:Gospodarka centralnie planowana jest przeciwieństwem gospodarki rynkowej praktycznie we wszystkich aspektach.. - centrally planned economyGospodarka centralnie planowana, którą niektórzy z państwa chcieliby mieć, jak dotychczas nie udowodniła swojej wartości, nawet, gdyby jej ośrodkiem miała być Bruksela.. Pytania: 59 (none open) Odpowiedzi: 0.. Przykładowe zdania Glosbe wykorzystuje pliki cookies dla zapewnienia optymalnej obsługi Użytkownika.gospodarka centralnie planowana - tłumaczenie na angielski oraz definicja..

Co znaczy i jak powiedzieć "gospodarka centralnie planowana" po angielsku?

Zapoczątkowany został w ZSRR ale już wcześniej pewne jego formy istniały w niektórych państwach zachodnich.Wady i zalety gospodarki centralnie planowanej.. To także sposób rozdzielenia dochodu w społeczeństwie.. LING POLECA: KURS ANGIELSKIEGO ONLINE W ETUTORgospodarki centralnie planowane.. (czyli centralnie planowana, jako przeciwieństwo gospodarki rynkowej.. Podobnie, gdy w naszym kraju funkcjonowała gospodarka centralnie planowana, to w tym samym czasie na świecie następował dalszy rozwój teorii ekonomii .gospodarka centralnie planowana, wykluczenie społeczne, burżuazja, transformacja ustrojowa, homo sovieticus, prywatyzacja, społeczeństwo obywatelskie, gospodarka wolnorynkowa, industrializacja, propaganda, marginalizacjaGospodarka centralnie planowana..

Nagle mamy duże, silne, centralnie sterowane państwo.

Gospodarka wolnorynkowa (kapitalistyczna) Gospodarka to wykorzystywanie czynników wytwórczych tak, aby dochód z nich był jak najwyższy.. Gospodarka planowa w założeniach stanowiła podstawę funkcjonowania państwa budującego porządek.Ale w gospodarce centralnie planowana, konkurencja ma ograniczoną rolę.. Nauka ; Fauna & Flora ; Informatyka ; Nauki społeczne .. Gospodarka nakazowa - lub gospodarka centralnie planowana - to system, w którym rząd kontroluje wszystkie aspekty gospodarki narodowej.Gospodarka centralnie sterowana - tłumaczenie na angielski - słownik polsko-angielski bab.la Cook sprytnie to przez ostatnie lata rozgrywał.. Główne cechy jej funkcjonowania to: - centralne zarządzanie gospodarką i planowanie - nakazowo -rozdzielczy charakter systemu (centrala narzuca plany do realizacji, czydziela czynniki produkcji: środki finansowe, materiały, surowce) - .Można wskazać wiele przyczyn powstawania zapożyczeń z angielskiego w języ-ku polskim, w tym jednakże przypadku podstawową wydaje się sytuacja, jaka miała miejsce w końcu lat 80.. Do roku 1989 funkcjonowała w Polsce gospodarka centralnie planowana, w której wszystkie istotne decyzje wymagały zatwierdzenia przez specjal-Stąd też obecnie powszechnie przyjmuje się w języku polskim angielski termin business zamiast interes, który szeroko stosowano w Polsce przed okresem gospodarki centralnie planowanej..

Tłumaczenie (angielski): command-and-quota.

Ten typ rynku wykształcił się głównie w krajach socjalistycznych oraz typowo komunistycznych.. mechanizm rynkowy wolny rynek gospodarka planowa polityka gospodarcza Gospodarka rynkowa w Encyklopedii Wiem J. Stanford, Economics Gospodarka Narodowa ukazuje się od 1931 r. w latach pod nazwą .Musisz przetłumaczyć "GOSPODARKACH CENTRALNIE PLANOWANYCH" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt