Sporządź w zeszycie krótką notatkę o przeczytanym tekście

Pobierz

Ułóż kilka pytań, które mógłbyś/mogłabyś zadać osobie znanej z telewizji i zapisz je w zeszycie.. Zapoznaj się z infografiką ze stron 92-93 i napisz krótką notatkę w zeszycie.. 1‑7 Święty Paweł.. Religia:Lekcja z języka polskiego w klasie II B do zrealizowania w dniach 06.- 08.04.2020 r. Przeczytaj poniższy scenariusz lekcji.. Zadanie 17 na stronie 57.. Co się wydarzyło.. Co dzięki tej przygodzie zrozumiał leszek.. W notatce uwzględnij najważniejsze, Twoim zdaniem, treści.. Napisz w zeszycie krótką notatkę o ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę.. Możesz opisać rodzinny spacer do lasu lub wspólne zabawy z rodzicami/rodziną na podwórku.. Wykonaj zad.. Jak napisać notatkę prasową?. Język Polski: 1.. Zastanów się, dlaczego?Autor: megakom2 Dodano: 19.3.2011 (13:11) Napisz krótką notatkę na 10 linijek,o karnawale weneckim,przeczytaj tekst który jest napisany i zredaguj w dowolnej formie notatkę do tekstu.Dam najlepsze zadanie tylko pomóżcie,dzięki!. Odpowiedz w zeszycie na pytanie 6. ze s. 203. b. Czy wiesz, że "Pan Tadeusz" był w czasach zaborów traktowany jak cenny skarb narodowy.. Uwzględnij informacje zawarte w tekście.Słowa z uśmiechem klasa 5 str 22 zad 7.. Zadanie dla uczniów: w oparciu o informacje z podręcznika ze str.254 sporządź krótką notatkę o problematyce utworu.. 6 i 7 .Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata..

Napisz w zeszycie krótką notatkę o instrumentach do dn.30.05.20.

• W kilku zdaniach zapisz jej treść (5-7 zdań).. 6.Na podstawie informacji napisz w zeszycie krótką notatkę biograficzną.. Elementy świata przedstawionego: - czas akcji - bohaterowieNapisz krótką notatke o ,gawronie, ?. Zadanie 23 na stronie 62.. Temat: Obrazy słowem malowane (2godz) Na podstawie dowolnych źródeł napisz krótką notatkę o życiu i twórczości Adama Mickiewicza.Przeczytaj tekst hymnu Świętego Pawła.. Przeczytajcie uważnie.Wykonaj ćwiczenia 1 i 2 str. 161 podręcznik oraz w zeszycie ćwiczeń św. 1, 2, 3 str. 30 i 4, 5, 6 str. 31.. Napisz w zeszycie krótką wypowiedź na temat wydarzeń przedstawionych w micie.. temat: podsumujmy naszą wiedzę (rzeczownik).. * Wykonaj zadanie w zeszycie.. Napisz w zeszycie, co sądzisz o przeczytanym fragmencie "Pana Tadeusza"?. Hymn o miłości, 1 List do Koryntian, 13.. ĆWICZENIA Z ZESZYTU ĆWICZEŃ PRZEŚLIJ DO OCENY!. Jeśli masz ochotę, mam dla Ciebie zadanie dodatkowe: a. Postaram się dokładnie odpowiedzieć na to pytanie w tekście.3.. -o czym jest bajka-co się wydarzyło-jak się zachował Leszek-jak niedźwiedź zareagował na leżącego Mieszka-co dzięki tej przygodzie zrozumiał MieszekSporządź w zeszycie krótką notatkę o przeczytanym tekście przyjaciele leszek i mieszko .. Sporządź w zeszycie krótką notatkę o przeczytanym tekście o czym jest ta bajka co się wydarzyło jak się zachował leszek jak niedźwieć zaregował na leżącegoi Mieszka co dzięki tej przygodzie zrozumiał Mieszek..

Wykonaj w zeszycie ćwiczenie 1 ze str. 94.

1.Sporządź krótką notatkę o przeczytanym tekście o Leszku i Mieszku.Uwzględnij następujące informacje.. Jak się zachował Leszek.. 1.przepisz do zeszytu i uzupełnij zdania odpowiednimi formami rzeczowników podanych w nawiasach.. • Na poszkodowanego człowieka natrafiło trzech podróżnych.. Question from @Czwartoklasistka - Szkoła podstawowa - PolskiNapisz w zeszycie krótką notatkę z podsumowania ze strony 98.. Postanowiłem więc wrócić do tematu i nieco go rozwinąć.. Zadanie 5 i 6 na stronie 50 w ćwiczeniach.. Zadanie 14 na stronie 54.. Wyślij opowiadanie na mego maila.. Notatka informacyjna.. Jan Kochanowski (1530 - !584) - Największy polski poeta przed Mickiewiczem, tworzył w epoce renesansu (odrodzenia).. Uwzględnij następujące informacje o czym jest bajka.. ( w zeszycie) Określ świat przedstawiony w utworze; Czas wydarzeń: Miejsce wydarzeń: Bohaterowie: Wykonaj zadanie 3 na str. 227 (w zeszycie) Do podanych rzeczowników dopisz z tekstu określenia tworząc epitety (rzeczownik z przymiotnikiem) Morze, rybka, rybak, lepianka, koryto.. PODRĘCZNIK: Zadanie 21,strona 81 - pisemnie w zeszycie (nauczyć się słownictwa z tego zadania).. 2012-04-25 11:50:36 Napisz krótką notatke o Adamie mickiewiczu 2013-02-27 16:49:32To teraz zapisz w zeszycie (na podstawie tekstu na s.29): .. Może być umieszczona w podręczniku, w katalogu z wystawy dzieł sztuki lub katalogu z ofertą sprzedaży (książek, zdjęć, płyt muzycznych)..

Wykonaj w zeszycie zadanie 4 ze str. 94.

Na górze tekstu proszę zapisać imię, nazwisko i temat.. Przypomnij sobie, jakie cechy ma dziennik.. Przypominam o przesłaniu referatów w formie elektronicznej pdf,doc,odt.. Zapisz, kim byli i podaj trzy cechy, którymi się odznaczali.. Święty Paweł Hymn o miłości, 1 List do Koryntian, 13.. Tradycja karnawału weneckiego sięga do epoki średniowiecza.Pojedynczy przebierańcy wylegają na ulice .Krótka notatka biograficzna o Janie Kochanowskim.. Zwróć uwagę na to, kto może być osobą mówiącą w tym utworze.. Popierał rozwój manufaktur i handlu, rozbudował.Zapoznaj się z budową i brzmieniem instrumentów na podstawie załączonego filmu.. Czego nowego się dowiedziałaś/-eś?. 3) Teraz czas na świat przedstawiony utworu.. 4.Napisz do gazetki szkolnej notatkę o przebiegu powitania znanego podróżnika, który powrócił z dalekiej wyprawy.. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź .Proszę o zrobienie zadania 3 ze str.87 w podręczniku oraz ćwiczeń 1,2,3 str.53 i 54 w zeszycie ćwiczeń, a następnie przesłanie ich do mnie na maila.. Notatkę proszę przesłać na e-maila : lub do 21.05.2020. z czytelnym podpisem: imię, nazwisko i klasa.Opisz krótko treść przeczytanej baśni..

Napisz notatkę w zeszycie.

Uczcij to święto śpiewając pieśń - Mazurek 3 Maja - witaj majowa jutrzenko .. Zbliża się 228 rocznica Konstytucji 3 Maja.. Dla przypomnienia, spójrz na rysnotkę poniżej: Zapisz w zeszycie: ŚWIAT PRZEDSTAWIONY - to świat ukazany w dziele literackim.. posprzątałabym w ogrodzie, ale nie mam (grabie).. O czym jest bajka.. Zadanie 8 na stronie 50/51 w ćwiczeniach.. Armad Richelieu () był francuskim kardynałem i pierwszym ministrem za rządów Ludwika XIII.. Sprawił, że Francja w XVII wieku stała się europejską potęgą.. A w Ćwiczeniach: 2.. Jak niedźwiedź zareagował na leżącego Mieszka.. Pochodził ze średnio zamożnej rodziny szlacheckiej; miał 6 braci i 5 sióstr.. Sporządź krótką notatkę kronikarską (kilka zdań) o dowolnym wydarzeniu z życia Twojej rodziny.. Cieszył się zaufaniem ze strony króla.. ZADANIA NA 28.05.2020r.. Na egzaminie sporządzisz ją na podstawie .11.. Przeczytaj fragmenty "Dzienników" Stefana Żeromskiego zwróć szczególną uwagę na to, jakie cechy literatury wspomnieniowej mają te teksty - przejdź do fragmentów.. Temat: Komiks - połączenie tekstu i obrazka.. Dzięki opiece mecenasów po 3 latach nauki w Akademii Krakowskiej wyjechał za granicę.Napisz krótką notatkę o zespole Karoliny.. Na podstawie tekstu w podręczniku objaśnij znaczenie związku frazeologicznego dojść po nitce do kłębka.. Może to być zupełnie inny rodzaj wydarzenia czy aktywności z Twojego życia.. Wielkość minimalna to 1 strona A4, czciona 12.. Zgłoś nadużycie.I o ile to, że coraz więcej informacji prasowych ląduje w skrzynkach redaktorów - w tym również w mojej - mnie cieszy, tak nadal sporo z nich pozostawia wiele do życzenia.. Radosnego świętowania życzę.Zapisz w zeszycie krótką notatkę biograficzną (biogram) o autorze "Syzyfowych prac": 4.. Temat: Lekko o rzeczach trudnych - felieton pozytywistyczny i współczesny• podręcznik (s. 144-145)Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: napisz na podstawie tekstu k.majgier (przebuj na pięć) krótką notatke o zespole karoliny1.. Termin przesyłania prac do 15 maja 2020.3.. Temat: Pierwsza miłość.wybierz z tekstu trzy najważniejsze, twoim zdaniem, informacje na temat wikipedii i przygotuj na ten temat notatkę.. 28.10.2020 j. polski kl.VI.. Na adres .. 2012-01-03 17:25:51 Pomoże ktoś napisać notatkę o Williamie Szekspirze ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt