Dlaczego ania z zielonego wzgórza była odpowiedzialna

Pobierz

Ania traktuje elementy przyrody jak żywe istoty - rozmawia z drzewami i kwiatami.. Szkoła - zapytaj eksperta (1203) Szkoła - zapytaj eksperta (1203) Wszystkie (1203) Język angielski (748) Język polski (222) Matematyka .Czytając artykuł "Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie, przygotowywanie się do sprawdzianu wiadomości z lektury nie przysporzy wielu trudności.. Pytania .. Była wykorzystywana do prac domowych i do opieki.. - nazywać się bardziej romantycznie np. Kordelia; - zostać na Zielonym Wzgórzu; - stać się w przyszłości piękną kobietą; - znaleźć przyjaciółkę od serca; - mieszkać w pałacowym pokoju z aksamitną podłogą obsypaną różami, mahoniowymi meblami i poduszkami wyszywanymi złotą nitką .TO czy TO (191100) Wszystkie (191100) .. Po pierwsze spójrzmy na odwagę Ani .. Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.Zobacz 5 odpowiedzi na zadanie: Czy Ania z Zielonego Wzgórza jest próżna?. Jedynie świat fantazji pozwalał jej przetrwać.. Jej rodzice osierocili ją w wieku trzech miesięcy.. Ojciec dziewczynki nazywał się Walter Shirley, a matka Berta Shirley z domu Willis.. Raz zielone, to znowu szare.. poleca 85 %.Anna Shirley główna postać lektury ,,Ani z Zielonego Wzgórza "Ania urodziła się w Nowej Szkocji.Wcześnie straciła rodziców,którzy byli nauczycielami.Po śmierci rodziców została przygarnięta przez ubogą sprzątaczkę i jej męża pijaka,żyła w bardzo trudnych warunkach.Gdy trafia na Zielone wzgórze ma 11 lat i opiekuje się nią rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbert.ROZPRAWKA : We współczesnych teatrach brakuje wzorów do naśladowania dla dzisiejszych ludzi ..

... dlaczego Ania nie zwraca na niego uwagi.

Jej podbródek był spiczasty i wystający.. Zmarli na febrę, gdy miała 3 miesiące.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. W żadnej z nich nie znalazła miłości i opieki, której tak bardzo pragnęła.Ania Shirley była bardzo drobną dziewczynką.. Wielkie oczy były mądre i pełne życia.Ania zachwyca się kwitnącą za oknem wiśnią (Królowa Śniegu), a nawet rosnącą na oknie pelargonią (Jutrzenka).. Przepłynęła w dziurawej łodzi rzekę, chociaż ledwo przeżyła , to jednak musiała zachować honor .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: W szesciu zdaniach odpowiedz na pytanie .Czy Ania z Zielonego Wzgórza jest światowym bestellerem?. Urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Dziewczynkę poznajemy w wieku jedenastu lat.. c) wypytywała o jej przeszłość.Jej główną bohaterką jest dziewczynka - Ania Shirley.. Nieopatrznie nazywa ją "Marchewk .. "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Ania z Zielonego Wzgórza jest tak kultową postacią, .. Nie czuła się kochana i musiała ciężko pracować.. Jej rodzice byli nauczycielami.. Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Wszystkie (1184) Język angielski (743) Język .10 lekcji życiowych Ani z Zielonego Wzgórza..

Wiemy, dlaczego.

Wymyślała m. in.. Oboje byli nauczycielami w miejscowym liceum.. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.Charakterystyka postaci "Ani z Zielonego Wzgórza".. "Ania z Zielonego Wzgórza" to ponadczasowa opowieść o przyjaźni, miłości, sile marzeń i wierze w lepsze jutro.. Zwykła droga do szkoły przechodzi przez malownicze doliny, które na .Czego pragnęła Ania Shirley?. Miała rude włosy, które nabawiały ją kompleksów oraz bladą cerę z licznymi piegami.. 3) Najlepszą przyjaciółką Ani była: a) Ruby Gillis.. Myślę , że mogłaby nim być " Ania z Zielonego Wzgórza " , dlatego warto ukazać ją na scenie .. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Niestety, gdy Ania miała trzy miesiące, zmarła na febrę jej mama, a cztery dni później zmarł jej tata, z powodu tej samej choroby.Ania Shirley urodziła się w 1866 roku w Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Data utworzenia: 12 kwietnia 2021 12:24Kocham tą książkę chociaż w szkole nie jestem przez to lubiana:( dziewczyny z mojej klasy kiedy im powiedziałam, że lubię tą książkę wyśmiały mnie i założyły club tych co uważają, że Ania z Zielonego Wzgórza jest głupia i nudna.. Dziewczynka ta nie mogła poczuć ze ktoś ja kocha..

Teraz głos zabrała Sally Catoo, która była odpowiedzialna za produkcję.Dzieciństwo Ani było koszmarem.

4) Ania podczas pierwszego spotkania z panią Linde powiedziała, że jej nienawidzi, bo kobieta: a) skrytykowała jej sukienkę.. Dzięki temu nie czuła się tak samotna.. a) czerwony, b) zielony, c) fioletowy.. Trafiała do różnych rodzin.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Bardzo charakterystyczne były jej zmieniające barwę oczy.. Bohaterka powieści "Ania Z Zielonego Wzgórza" jest ciekawym i wnikliwym portretem literackim.. Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley.. Samo usytuowanie Zielonego Wzgórza skazuje na obcowanie z naturą.. Czytelnik poznaje go jako czternastoletniego chłopca, który po czterech latach pobytu z chorym ojcem w Albercie, wraca do Avonlea.. Bohaterka trafiła pod opiekę pani Thomas.. 5) Na jaki kolor Ania przefarbowała włosy?. W obecnie obowiązującej podstawie programowej książka o losach rudowłosej dziewczynki z Wyspy Księcia Edwarda znalazła się w spisie lektur uzupełniających.. Była córką Berty i Waltera Shirley.. Gdy przybyła na Zielone Wzgórze świat przyrody .Ania miała bardzo długie, gęste i falujące włosy, z których plotła dwa, czerwone jak ogień warkocze.. Marzenia sprawiają, że życie jest o wiele bardziej interesujące ….. Jej zadaniem było opiekowanie się 4 młodszych dzieci.Przydatność 65% Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie..

Starała się udowodnić, że jest godna zaufania, odpowiedzialna ...Ania z zielonego wzgórza była ---- gadatliwa , odpowiedzialna , Opiekuńcza , była sierotą , była bardzo mądrą dziewczynką .. Proszę czekać...Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

Autorka przedstawia ją jako dwunastoletnią dziewczynką i szesnastoletnią panienką.. Ania nosiła skromne ubrania.. a) ponieważ przez Anię Diana spadła z drzewa, b) bo Ania upiła Dianę, c) dziewczynki pokłóciły się o Gilberta.c) Kordelią.. a) bo była dziewczynką, b) bo miała rude włosy, c) bo była chuda.. Jej twarz była drobna, blada, chuda i bardzo piegowata.. nieistniejące przyjaciółki, które kryły się po drugiej stronie lustra czy w leśnym echu.. 12) Dlaczego Ania nie mogła przyjaźnić się z Dianą?. d) Karoliną.. 4) Dlaczego Maryla była rozczarowana, gdy Ania przybyła na Zielone Wzgórze?. Dziewczynka postanowiła zmienić swój wygląd i przefarbowała swoje rude włosy.. Ania Shirley- dziewczynka wychowywana w Domu Sierot ciągle przenoszona z jenego domu do drugiego.. b) naśmiewała się z jej nieporadności.. 6) O czym marzyła Ania?Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery to powieść, która od wielu lat wpisywana jest na listę lektur dla szkoły podstawowej.. Nawet w najgorszych momentach wyobraźnia pozwala nam "podratować" emocje, spojrzeć w optymizmem w przyszłość.a) Maryla umiera, a Ania opiekuje się Mateuszem, b) Mateusz umiera, a Ania wyjeżdża za granicę, c) Mateusz umiera, a Ania zostaje na Zielonym Wzgórzu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt